naprawa
Konserwacja, Naprawa wymienników

Serwis i konserwacja wymienników ciepła gwarancją ich długiej żywotności

Osoba nieinteresująca się zagadnieniami technicznymi nie ma pojęcia, czym jest wymiennik ciepła. Naprawa tego akcesorium to już w ogóle czarna magia dla człowieka, który nawet nie wie, jak takie urządzenie wygląda. Tymczasem te pofałdowane i połączone ze sobą za pomocą specjalnych kanałów płytki odpowiadają za bezkontaktową wymianę ciepła między dwoma cieczami, przez co przyczyniają się do bezproblemowego funkcjonowania dużych fabryk czy małych przedsiębiorstw. Czy ktoś zdaje sobie sprawę z faktu, że gdyby nie one nie moglibyśmy pić znakomitych piw lub spożywać pysznych dżemów?

Nie tylko przemysł spożywczy

Te oprzyrządowania zdają egzamin nie tylko w przetwórstwie żywności, ale też w innych dziedzinach gospodarki. Przykładem są elektrownie atomowe. Choć w naszym kraju niedostępne, to na świecie coraz więcej państw decyduje się na nie. Odpowiednio zaprojektowane i wzniesione pozwalają osiągnąć niezależność energetyczną. By mogły pracować bez awarii, potrzebne są efektywnie działające narzędzia chłodzące, do jakich zalicza się wymiennik ciepła. Naprawa takiego sprzętu to całkowicie inne zagadnienie, ale też niezwykle ważne, choćby z punktu widzenia wspomnianej elektrowni atomowej.

Serwis na czas

Wiemy już, gdzie wykorzystywany jest wymiennik ciepła. Naprawa tego instrumentu wykonywana zgodnie z zaleceniami producenta gwarantuje jego długie użytkowanie. A objawia się ona poprzez czyszczenie płyt i usuwanie ich osadów, mogących doprowadzić do destabilizacji ciśnienia i uszkodzenia paneli. Dlatego ich okresowa konserwacja to obowiązek wykwalifikowanych serwisantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *