wymiennik
O wymiennikach ciepła

Wydajność konstrukcji płaszczowo-rurowej

Dobrze ocieplone mieszkanie nie tylko znacząco podnosi komfort użytkowania, ale też podwyższa wartość nieruchomości. Odpowiednio zaprojektowana i wykonana izolacja w połowie przyczynia się do polepszenia warunków cieplnych. Za resztę odpowiedzialna jest instalacja grzewcza. W miesiącach jesiennych zarządcy i właściciele budynków zaczynają badać stan poszczególnych instrumentów, by podczas nadejścia zimnych dni i nocy móc efektywnie rozpocząć pracę, polegającą na doprowadzeniu ciepła do wnętrza domostw. Wielu eksploatatorów nie zdaje sobie sprawy z roli, jaką odgrywają zwłaszcza te najmniejsze akcesoria. A do takich z pewnością zalicza się wymiennik ciepła JAD. Zastosowana w nim technologia płaszczowo-rurowa sprawia, że mieszkańcowi nawet siarczyste mrozy nie będą straszne.

Trwałe komponenty

W czym tkwi sekret determinujący efektywność urządzenia, jakim jest wymiennik ciepła JAD? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego konstrukcję, a w dalszej kolejności na komponenty stanowiące jego główny budulec. Niewielkie gabaryty oraz pionowy profil przyczyniają się do zajmowania małej powierzchni, co z pewnością docenią osoby nieposiadające satysfakcjonującego metrażu. W środku obudowy ze stali nierdzewnej lub węglowej funkcjonuje spiralnie złożona wężownica, najczęściej produkowana z karbowanego orurowania. Poprzez te zabiegi zostaje istotnie zwiększona wymiana ciepła oraz turbulencja przepływu, co intensyfikuje wydajność całej magistrali.

Wszechstronne zastosowanie

Wymiennik ciepła JAD cieszy się popularnością nie tylko w ogrzewnictwie komunalnym, ale też chętnie korzysta z niego przemysł. Głównie ten spożywczy, ale także chłodniczy. Doskonale współpracuje z technologicznie zaawansowanymi maszyneriami, gdzie używane są chemiczne preparaty, takie jak woda zawierająca wolny tlen czy jony chlorkowe. Wymiennik ciepła JAD jest szczególnie ceniony przez instalatorów, którzy podkreślają jego długą żywotność oraz łatwość w montażu. Poza tym jest świetnym przykładem połączenia znakomitych parametrów w relatywnie niskiej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *